До нас, на Броварщину


Наш герой: буковинець бере участь у "Іграх нескорених"

 

У 2018 році Україна вдруге бере участь в Іграх Нескорених. П’ятнадцять учасників нашої збірної вже змагаються у Сіднеї.

Як повідомляють "Чернівці", цього року серед учасників української команди "нескорених" - 41-річний буковинець Олександр Зозуляк. Без лівої руки він стріляє з луку. Своєю історією він поділився з виданням "Новое Время". У цьому інтерв'ю чоловік розповів, що у кінці січня 2015 року ворог тричі атакував їх позиції.

У 2018 році "Ігри Нескорених" проходять 20-27 жовтня у Сіднеї (Австралія). "Ігри нескорених" - міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців та ветеранів із обмеженими фізичними можливостями, набутими під час виконання службових обов'язків. Участь у змаганнях беруть представники країн-членів НАТО, а також стратегічні партнери Альянсу.

Дві атаки було відбито, а під час третьої у бік української позиції рушили п'ять танків та БМП. Олександр не міг бігти, бо його б розстріляли і вибратися з окопу не міг, бо добили б. Єдиним варіантом стало рішення стрибнути під ворожу машину. Але вороги побачили, що він сховався внизу, розвернули танк і пройшли правою гусеницею по окопу - гусениці проїхали по його лівій руці і нозі... Чоловік досі не може нікому однозначно пояснити, як він вижив. Вже у медзакладі Олександру поставили невтішний діагноз: переломи ребер, тазу, лівої ноги, рвані рани по всьому тілу. Ліву руку перемололо гусеницею, тому лікарі змушені були її ампутувати. Ось така сумна історія. Однак після лікарні чоловік не опустив руки, не перестав вірити у себе та прагнути жити, саме тому і потрапив на "Ігри нескорених". Тут, у Сіднеї, Олександр разом з колегами представляє весь незламний дух, силу та мужність українського народу.

Статтю повністю читайте на chernivtsi-city.com/ua.


- January 31, 2019