До нас, на Броварщину


Михайлівка

 

Михайлівка

 


Вважається, що вона заснована в 1929 р. Назва походить від імені першого голови колгоспу Михайла Сірика. Тут поселилися вихідці з Бобрика, які в 1929 р. заснували ТОЗ біля Жердови. У ТОЗ пішли заможні люди, але вони змущені були взяти й одного батрака, бо якщо в ТОЗі не було бідняків, то землю не виділяли. Тут, за спогадами старожилів, стояли

ліси, згадують велетенські пеньки. Спочатку ообричші поставили 6 хат. Поруч на "отрубах" стояли ще 3 хати. Перед війною всі хати за колгоспним шіаном зселили в одне місце їм." річкою Миньківкою.

У 1943 р. Михайлівку було спалено. Одному поколінні" михайлівців тричі довелося ставити свої хати; у 1929, в 1940 і і 1943 рр. Яка то праця! До 1941 р. покійників з Михайлівкп возили в Бобрик на цвинтар — родове Боже поле. Малих же дітей, які померли тут до і після голодного 1933 р., ховали під яблунями в саду, бо їхні пуповини закопано вже тут.

Основні михайлівські родини були з Бобрика — Білогубп, Лукашенки, Сидоренки. В околицях Михайлівки, крім річечки Миньківки, відомої з 1552 р. (Минькова пука), є болоті Теплюкове, Стасюкове, Василенкове, Куклиие.

У Михайлівки є своя загадка. За переписом 1897 р., и Семиполювській волості, куди входили і бобрицькі землі, згадується хутір Михайлівський, у якому проживало 70 душ.' Місцеві старожили зовсім не згадують цей хутір. Можливо, т три хати "на отрубах" і є залишками дореволюційної Михайлівки яку засновано більше сотні років тому. В 1929 р. уп Броварської школи записали вислів: "Бо в Михайлівні всі хлопці — стрільці". Що б це означало?

І де та дореволюційна Михайлівка?

Прокоментуй! on “Михайлівка”

Leave a Comment

444