До нас, на Броварщину


с.Погреби

Історична довідка
Багато історичних, літописних, археологічних, фольклорних свідчень вказує на те, що Погреби були ще поселенням княжої доби. Місцевий переказ називає першим засновником села рибалку. При розкопках археологи знайшли тут печатку Ратибора – воєводи часів князя Володимира Мономаха. За іншим переказом тут знаходились погреби київських монастирів із запасами овочів та меду.
Перша письмова згадка належить до 1545 р. за люстрацією Київського замку. Здавна село належить до Київської козацької сотні Київського полку. Зі скасуванням гетьманщини село переходить у казенне відомство.
Нині тут проживає 2170 чоловік.
Загальна площа землі в адмінмежах Погребської сілської ради – 2430 га.

Символіка
Емблемою села є зображення погрібника, яке розкриває назву села. За переказами, тут були погреби Михайлівського монастиря, про що нагадує зображення золотого хреста. (Село перебувало під управлінням монастирів понад п'ятсот років).

У погребах зберігали не тільки мед, продукти, але там був і князівський арсенал зброї, про це оповідає зображення сокири. За легендою, першим поселенцем був рибалка Гудзь, про це нагадує зображення риби. Рибалки мали тут свої погреби, де зберігали рибу. Риболовля і нині є дуже популярним заняттям жителів села.

Comments are closed.

444