Під лісом
На старих картах під Гогодівським лісом — Гаями позначене поселення Назарівка. За споминами, там стояло три хати і жив лісник на прізвище Назарович, який стеріг ліс. Від нього і пішла назва хутора Назарівка. Ці землі над Рудкою здавна належали до Гоголева, до гоголівської козацької сотні. Лісовий масив був значно більший, тягнувся по Рудці аж до Богданівки. Там, де зараз Підлісся, стояв дубовий ліс, згадка про який збереглася в назві урочища Дубина. Гоголівські Гаї продали з казенного відомства жителям Гоголева. Кожний наділ лісу був обкопаний канавами. Звідси й назва урочища Яшників Окіп. Поділ лісу пов'язаний із столипінськими реформами. Переділ лісу проводив гоголівський староста Розсоха.
А саме Підлісся засноване в 1922 p., коли сюди, під ліс, переселилося близько 100 сімей з Гоголева. Це найбільше переселення того часу за декретом про переділ земель. Тут, над Кривою Рудкою, з центром у Старому хуторі на Дубині і виникло Підлісся. З'явився і новий сільський куток — Причепійовка, А за лісом виник ще один гоголівський хутір — Вільне.
З Гоголева до Підлісся йшла Заволоцька дорога, названа як і одноіменний гоголівський сільський куток, далі через ліс ішла Боса дорога до хутора Вільного і станції Бобрик.
В околицях Підлісного, в урочищі Шкапине, знаходилася відома Попова могила, курган, що мав дві вершини висотою до 10 метрів. За місцевим переказом, на цьому місці була битва і тут поховані воїни "з попом, що ними керував". Землю на Попову могилу носили шапками. Це класичний сюжет для кургана, але, за переказом, з Попової могили катали колоди на ворогів, і це ознака скоріше давнього града, ніж кургана. Зараз Попова могила розрита, і її історичною землею висипано дорогу до села. Курганом є й Соболева гора коло озера Білого, а за селом, під лісом, місцеві жителі показують давні могили. У переказі розповідається, що на березі бистрої Рудки, де притока Бурчак, під вербою, закопано казан із золотом. За переказами, в давнину "по Кривій Рудці ходили кораблі аж до Десни".1 Щось загадкове відбувалося в цьому краї!
В околицях Підлісного урочища Леньове, Ковалівське Болото, Сонове Болото, Смалена Долина, Цукурівщина, Ракові Хвійки, Краснолобова Поляна, Красовського Полянка, Чернятин, Таранове. З-під села витікає річечка Лисоха. Назарівські гаї гегелівського лісу оспівані Грицьком Чупринкою, що не раз ішов через них Босою дорогою до станції. Чи не тут бачив поет свою сон-траву?
Прокоментуй! on “Під лісом”
Leave a Comment
You must be logged in to post a comment.