До нас, на Броварщину


Гребельки

 

Гребельки

Там, де над річечкою Миньківкою стояв дубовий ліс пана Мацька, що називався Дубова Роща, в 1919—1921 рр. після декрету про поділ землі виник хутір Гребельки. Через річечку було побудовано греблі, звідси й назва хутора. Заснували хутір вихідці із Світильного. У першу зиму тут зимувало лише 10 сімей. Перший поселенець — Дмитро Прокопенко, тому був намір назвати село (по-місцевому "посьолок") Дмитрівкою. Та закріпилася топонімічна назва місцевості — Гребельки. За іншою версією, Гребельки почали будуватися за рахунок кредиту в часи столипінєької реформи. Очевидно, це були початки хутора, перервані війною і революцією.


Гребельки знаходяться ніби на острові, з обох боків хутір обтікають невеликі ручаї-бурчаки. Традиційно їх називають рудками. Власні назви рудок загубилися в часі. Одна з них бере початок біля Жердови. Обидві рудки колись впадали у болото Трубайло, в річку Трубіж. Назва місцевості Гребельки виникла в середині 19 с.т., коли з Світильного прокладено до станції Бобрик дорогу. Дорога йшла через поле, ліс і рудки. У рудках грузли підводи, і ці місця закидали корчами, зробили гребельки на рудках. За спогадами, тут були несходимі гаї і світильнівські жителі, що записалися на висілки в перші роки, кичкували ліс під лани. 8 державною допомогою було побудовано три колодязі.

Давніше тут ріс ліс аж до Куйбишева і урочища ЇІостовитового, а ще недавно були залишки березового гаю в напрямі Бобрика в урочищі з цікавою назвою Витославщина. Там же чомусь на досить значній відстані від Гребельок знаходяться і сільські могилки на невеликому горбі, не над Рудкою, а над іншою річечкою — Миньківкою. Серед інших

топонімів …..  Вечерине озеро. Логічніше було б називати хутір

Гребельки на Рудці. У 1961 р. в Гребельках мешкало 294 жителі.

Прокоментуй! on “Гребельки”

Leave a Comment

444