Навесні 1920 р. селяни "виставили фронт", виступили проти радянської влади. В
обороні села взяло участь близько 300 селян, озброєних вилами, обрізами. У
відповіді) село обстріляли з гармат, атакували кіннотою, спалили. Кажуть, що
загинув кожний десятий житель села.
Із зростанням Гоголева важливою стає нова військово- транспортна дорога через
Нову Басань і Новий Биков на Прилуки. Але це вже у козацькі часи, часи польської
колонізації Сіверщини.