У голодомор загинуло 86 соболівців. Це слабші. Решта пухли, голодували, але
вижили. Та той страшний голод залишив слід на все їхнє життя. Під час війни
загинуло ще 38 жителів Соболівки. За 11 років першої і другої світової та
громадянської воєн село втратило менше своїх людей, ніж за 5 голодних місяців
1933 р. Село стало хутором. Голодомор був страшніший за найстрашнішу війну.
Соболівка — поки що єдине село району, де з ініціативи місцевих жителів
встановлено, пам'ятник невинним жертвам штучного голодомору. Велика заслуга в
цьому Василя Онопрієнка.
У 1939 р. колгосп бере участь у ВДНГ, а голова колгоспу Ю.Я. Бабич одержує
золоту медаль і премію (мотоцикл) за вирощування високих врожаїв картоплі (180
ц/га) і полуниць.'1 У 1940 р. врожаї були ще вищі: зерна — 16 ц/га, картоплі —
210 ц/га, цукрових буряків – 362 ц/га, капусти — 612 ц/га, огірків – 180 ц/га,
цибулі — 185 ц/га. Тут були найбільші в районі надої молока на корову — 2528
літрів/ Навіть на нинішній час це непогані результати. Але ці рекорди колгоспно-
соціалістичної економіки у 2- 3 рази нижчі від європейських стандартів.